Oferta terapii leczenia uzależnień

odtrucia alkoholoweW filozofii naszego Ośrodka kładziemy nacisk na zapewnienie najbardziej optymalnych warunków do realizacji programu terapeutycznego, a przez to do procesu trzeźwienia naszych pacjentów.

Proces ten sam w sobie jest trudny, stąd podniesienie komfortu pobytu w – początkowo obcym dla każdego pacjenta miejscu – uważamy za istotny warunek do spełnienia z naszej strony. Ułatwia nam to przede wszystkim zgrany zespół pracowników (terapeuci, lekarze, pielęgniarki, pracownicy biurowi, kucharka), którzy dzięki przygotowaniu zawodowemu zapewniają pełen profesjonalizm w swojej dziedzinie, ale też przyjazną, wręcz rodzinną atmosferę.

Nasza oferta terapeutyczna zawiera:

 • Farmakoterapię
 • Indywidualny plan terapii optymalny do problemu i sytuacji pacjenta
 • Psychoterapię grupową
 • Intensywną psychoterapię indywidualną
 • Terapię rodzin lub związków
 • Psychoedukację
 • Leczenie dietą stosowną do choroby

Oferujemy kompleksową terapię uzależnień od:

 • alkoholu
 • narkotyków (marihuana, haszysz, amfetamina)
 • leków psychotropowych, nasennych i przeciwbólowych (m.in. estazolam, lorafen, afobam, stilnox, imovane, tramal)
 • hazardu

Proponujemy również wsparcie po zakończeniu terapii podstawowej oraz inne formy pomocy przy pokonywaniu uzależnień od substancji chemicznych. Jedynym warunkiem znalezienia się u nas jest chęć zerwania z destrukcyjnymi nawykami, naprawa błędów i zmiana dotychczasowego trybu życia na dający satysfakcję i spełnienie. Jeżeli nie jesteś pewny skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy znają objawy, jak i dolegliwości i mogą ci pomóc zrozumieć problem lub pomogą w leczeniu alkoholizmu, odtruwaniu poalkoholowym.

Poznaj naszą ofertę

2 tygodnie terapii wstępnej

3 tygodnie terapii podstawowej

4 tygodnie terapii podstawowej

Tydzień detoksykacji i porady

2 tygodnie terapii wstępnej

terapia alkoholowaPraca, zobowiązania finansowe i rodzinne nie zawsze pozwalają Państwu na 3, 4-tygodniowy pobyt na leczeniu. Mamy świadomość, jak cenny jest Państwa czas i jak każdemu z nas go zawsze brakuje.

Z myślą o Państwa potrzebach przygotowaliśmy ofertę terapeutycznego programu 14-dniowego.

Program ten jest elementem leczenia zespołu uzależnienia. Po zakończeniu 2-tygodniowego pobytu w naszej Klinice opracowujemy z pacjentem plan dalszej terapii, wykorzystując pomoc współpracujących z nami Poradni Leczenia Uzależnień i Oddziałów Dziennych, a także – co szczególnie polecamy – zapraszamy pacjentów do kontynuowania podjętego leczenia w naszym ośrodku.

3 tygodnie terapii podstawowej

alkoholizm leczenieTerapia zespołu uzależnienia, to w pierwszym etapie przerwanie ciągłego zatruwania organizmu. Po oczyszczeniu organizmu i uporaniu się z fizycznym przymusem przyjmowania substancji prowadzimy intensywny proces terapii. Początkowo w trybie stacjonarnym w naszej Klinice. Terapia podstawowa obejmuje 3 tygodnie (21 dni).

Zgodnie z zaleceniami zespołu ekspertów Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (www.parpa.pl) leczenie powinno trwać przez 6-8 tygodni. Pacjentom naszej Kliniki również zalecamy taki okres terapii podstawowej, bo każde uzależnienie jest inne. Niektóre osoby potrzebują dłuższego pobytu, aby nauczyć się żyć na trzeźwo.

Po zakończeniu programu podstawowego proponujemy kontynuowanie leczenia we współpracy z naszą Kliniką w formie dochodzącej.

Dzięki dokładnie zaplanowanemu programowi leczenia Pacjent naszej Kliniki po wypisaniu z ośrodka nie zostaje sam. Kontynuując terapię w zaproponowany przez nas sposób ma możliwość skonfrontowania się z rzeczywistością, ze swoją codziennością, życiem rodzinnym i zawodowym.

Forma Stacjonarna – 21 dni

 • Pełny pakiet zajęć psychoedukacyjnych
 • Terapia indywidualna
 • Spotkania grupy terapeutycznej
 • Zajęcia warsztatowe i treningi
 • Konsultacje lekarskie
 • Konsultacje dla rodzin osób przebywających w naszym ośrodku
 • Możliwość kontynuacji terapii po zakończonym pobycie w ośrodku
 • Pełne wyżywienie
 • Zakwaterowanie- pokoje 1- osobowe i 2- osobowe z łazienkami

Zapewniamy komfortowe warunki pobytu i pełną dyskrecję. Oferujemy również wielospecjalistyczną opiekę medyczną pod okiem doświadczonych lekarzy. W razie konieczności, gdy stan naszego Podopiecznego tego wymaga, zapewniamy także detoksykację organizmu przed terapią właściwą, polegającą na pracy z naszymi psychoterapeutami.

W czasie wolnym organizujemy naszym Podopiecznym zajęcia rekreacyjne, spacery, wyjścia na góry; Czantorię i Równicę, zwiedzanie skoczni im. Małysza, wyjścia na basen w Hotelu Gołębiewski. Wyjścia poza teren ośrodka tylko z terapeutą i grupą.

Prócz naszej wiedzy i klinicznych doświadczeń, wynikających z praktyki, korzystamy również z praktycznej wiedzy o uzależnieniu i procesie trzeźwienia, wynikającej z osobistych doświadczeń osób współpracujących z nami. Naszą ideą jest stworzenie idealnych warunków do leczenia: profesjonalna psychoterapia komfortowa, ciepła, domowa atmosfera wypoczynek.

Wśród członków zespołu są również osoby, które od wielu lat radzą sobie skutecznie z własnymi uzależnieniami i po odbyciu odpowiednich szkoleń uzyskały kwalifikacje pozwalające na wykonywanie zawodu terapeuty uzależnień. Osoby te poza profesjonalną wiedzą, mogą służyć pacjentom własnym doświadczeniem w tym, jak żyć godnie ze swoją chorobą.

Forma Ambulatoryjna

 • Konsultacje indywidualne dla osób uzależnionych
 • Konsultacje dla rodzin osób uzależnionych
 • Konsultacje dla osób współuzależnionych
 • Zajęcia warsztatowe dla osób uzależnionych i ich rodzin

W naszym ośrodku terapia podstawowa wynosi 21 dni!

4 tygodnie terapii podstawowej

terapia alkoholowaZgodnie z zaleceniami ekspertów Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, leczenie pacjenta z zespołem uzależnienia od alkoholu w oddziale stacjonarnym powinno trwać od 4 do 8 tygodni.

W naszej Klinice przygotowaliśmy również program zgodny z wytycznymi ekspertów PARPA. Program ten jest jednak bardziej intensywny niż w placówkach publicznych, obejmuje 6 do 8 godzin terapii grupowej dziennie, realizowanej w małych grupach, pracę indywidualną oraz dodatkowe zajęcia i rozrywki.

Dlaczego więc zdecydować się na terapię 4 tygodniową, zamiast 2 lub 3 tygodniowej?

Terapia 2 tygodniowa jest to zdecydowanie wstęp do leczenia. W ciągu kolejnego tygodnia utrwalamy prawidłowe wzorce zachowań i stosunek do uzależnienia. Po obu tych programach terapii konieczne wydaje się kontynuowanie dalszych etapów walki z chorobą w formie terapii weekendowej lub dodatkowych pobytów 5 -7 dniowych.

Po ukończeniu cyklu 4-tygodniowego, nasz Pacjent jest zapraszany do udziału w terapii grupowej w trybie dochodzonym, terapii indywidualnej lub kierowany jest do współpracujących z nasza Kliniką poradni leczenia uzależnień.

W obecnych szybkich czasach, w ciągłym zabieganiu i natłoku obowiązków nie każdy z nas może pozwolić sobie na 4- lub 6-tygodniową nieobecność. Tych z Państwa, których sytuacja życiowa na to pozwala, zapraszamy do naszej Kliniki na rozszerzony program terapii uzależnień.

Tydzień detoksykacji i porady

Leczenie ostrych zespołów abstynencyjnych, czyli tzw. detoksykacja

alkoholizm leczenieZespół abstynencyjny to zespół objawów, będących następstwem nagłego przerwania przyjmowania substancji psychoaktywnej. W następstwie niedoboru substancji działającej bezpośrednio na receptory mózgowe dochodzi do silnego rozchwiania równowagi organizmu (dynamiczne zmiany neurotransmiterów).

Najczęstsze objawy to: osłabienie, nudności, wymioty, wzmożona potliwość, przyspieszony puls, wysokie ciśnienie tętnicze, bóle głowy, zaczerwienienie twarzy, biegunka, roztrzęsienie, głównie drżenie rąk, zaburzenia snu, zaburzenia lękowe. Ale ostry zespół abstynencyjny może przebiegać z poważnymi komplikacjami, takimi jak: halucynacje i urojenia, napady padaczkowe, ostra niewydolność krążenia, ostra niewydolność wątroby, zapalenie trzustki, napady arytmii i wiele innych. Powikłany zespół abstynencyjny, bez odpowiedniego leczenia, stanowi stan bezpośredniego zagrożenia życia (śmiertelność ponad 20%).

Zespół abstynencyjny wystąpi u osoby nadużywającej alkoholu, narkotyków, leków, dopalaczy.

W naszej Klinice prowadzimy profesjonalne i przede wszystkim bezpieczne dla Pacjenta leczenie zespołów abstynencyjnych.

Alkohol:

Opanowanie objawów abstynencyjnych u osoby przyjeżdżającej do nas pod wpływem alkoholu trwa średnio 3 dni. W tym czasie pacjent jest pod stałą opieką, otrzymuje dobrane dawki silnie działających leków znoszących objawy odstawienne. W przypadku wskazań medycznych stosowane są leki i płyny pozajelitowo (m.in. dożylnie).

O sposobie leczenia pacjenta w naszej Klinice, zawsze decyduje lekarz – terapeuci, ani pielęgniarki nie podają leków samowolnie, bez konsultacji z prowadzącym lekarzem, co jest powszechną praktyką w wielu prywatnych placówkach.

W naszej Klinice stawiamy na pierwszym miejscu bezpieczeństwo Pacjenta. Odpowiednio wdrożone leczenie pozwala szybko opanować objawy odstawienne i pozwala podjąć próbę właściwego leczenia problemu uzależnienia, jakim jest psychoterapia oraz detoksykacja i terapia uzależnień.

Koszt leczenia zespołu odstawiennego w naszym ośrodku zależy od stanu pacjenta, nasilenia objawów oraz możliwości opieki nad pacjentem w domu. Ustalany jest po wstępnej ocenie pacjenta w Klinice.

Zajmujemy się terapią uzależnień od leków, narkotyków miękkich (marihuana, haszysz, amfetamina) oraz heroiny, kokainy, dopalaczy. W celu omówienia warunków leczenia w Ośrodku Terapii Uzależnień ARKA w Wiśle proszę o kontakt telefoniczny – 783 218 321.

Dowiedz się więcej na temat detoksu alkoholowego i detoksu narkotykowego.