4 tygodnie terapii podstawowej

terapia alkoholowaZgodnie z zaleceniami ekspertów Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych leczenie pacjenta z zespołem uzależnienia od alkoholu w oddziale stacjonarnym powinno trwać od 4 do 8 tygodni.

W naszej Klinice przygotowaliśmy również program zgodny z wytycznymi ekspertów PARPA. Program ten jest jednak bardziej intensywny niż w placówkach publicznych, obejmuje 6 do 8 godzin terapii grupowej dziennie, realizowanej w małych grupach, pracę indywidualną oraz dodatkowe zajęcia i rozrywki.

Dlaczego więc zdecydować się na terapię 4 tygodniową, zamiast 2 lub 3 tygodniowej?

Terapia 2 tygodniowa jest to zdecydowanie wstęp do leczenia. W ciągu kolejnego tygodnia utrwalamy prawidłowe wzorce zachowań i stosunek do uzależnienia. Po obu tych programach terapii konieczne wydaje się kontynuowanie dalszych etapów walki z chorobą w formie terapii weekendowej lub dodatkowych pobytów 5 -7 dniowych. Po ukończeniu cyklu 4-tygodniowego nasz Pacjent jest zapraszany do udziału w terapii grupowej w trybie dochodzonym, terapii indywidualnej lub kierowany jest do współpracujących z nasza Kliniką poradni leczenia uzależnień. W naszym szybkich czasach, w ciągłym zabieganiu i natłoku obowiązków nie każdy z nas może pozwolić sobie na 4- lub 6-tygodniową nieobecność. Tych z Państwa, którym sytuacja życiowa pozwala na to, zapraszamy do naszej Kliniki na rozszerzony program terapii uzależnień.