O ośrodku

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień Arka

Wyspecjalizowana kadra terapeutów z prywatnego ośrodka leczenia uzależnień każdego dnia pomaga osobom uzależnionym, zarówno od substancji chemicznej, np. alkohol, narkotyki, leki psychotropowe, jak i w uzależnieniach behawioralnych np. hazard. Każdy, kto chce zmienić swoje życie, a nie jest w stanie zrobić tego samodzielnie, otrzyma kompleksowe wsparcie. W naszym prywatnym ośrodku leczenia uzależnień alkoholowych zdajemy sobie sprawę z dolegliwości, jakie każdego dnia odczuwają osoby pragnące zerwać z uzależnieniem. Cieszymy się, że jesteś na naszej stronie – jest to pierwszy krok w walce o siebie. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu poznania wszystkich informacji na temat metod leczenia uzależnień i terapii alkoholowych oraz  pobytu w prywatnym ośrodku leczenia alkoholizmu.

Być może jesteś przed podjęciem najważniejszej decyzji w Twoim życiu – rozpoczęciu profesjonalnej terapii odwykowej. Nasz ośrodek leczenia uzależnień alkoholowych ze Śląska jest miejscem, w którym możesz czuć się bezpiecznie, swobodnie i anonimowo. Ideą placówki jest tworzenie przestrzeni, w której bazujemy na uczciwości, wierze we własne możliwości oraz szacunku do siebie nawzajem.

Widok na Beskid ŚląskiOśrodek leczenia uzależnień alkoholowych i spowodowanych substancjami narkotycznymi zlokalizowany jest w sercu Beskidu Śląskiego, na południu Polski, w pięknym miasteczku wypoczynkowym i turystycznym – Wiśle. To tu, swoje źródła bierze największa polska rzeka o tej samej nazwie. Ze źródeł na Baraniej Górze wypływają dwa potoki Czarna i Biała Wisełka, które łączą się z wodami potoku Malinka tworzą rzekę Wisłę. 

Historia miasteczka sięga przełomu XVI i XVII w., kiedy w to miejsce przywędrowali pierwsi osadnicy. Drwale pracujący na rzecz książąt cieszyńskich, dostarczali drewna opałowego na potrzeby zamku w Cieszynie. W podobnym czasie osiedlali się tu Wołosi, przynosząc ze sobą kulturę pasterską. Wisła od chwili ukształtowania się jako wioska związana była z Cieszynem. Pierwszy wzmianka wspominająca wieś pochodzi z 1615 r. Można w niej przeczytać, że wójt z Cisownicy ma dostarczyć od młynarza z Wisły 32 kopy gontów na folwark w Bobrku koło Cieszyna. Więcej takich wciągających opowieści przekażemy Ci osobiście podczas Twojego pobytu w naszym ośrodku leczenia uzależnień. 

Okolica, w jakiej znajduje się prywatny ośrodek leczenia uzależnień sprzyja odprężeniu i skupieniu. Wisła może pochwalić się niezwykłą czystością miejscowego powietrza oraz wody. Szereg pensjonatów, domków w stylu zakopiańskim cieszy oko. 

Kwiat na balkonie ośrodka Naszą kadrę stanowią wyspecjalizowani terapeuci uzależnień z wieloletnim doświadczeniem. Wszystkim pacjentom w Arce wykonujemy badania laboratoryjne. Ponadto, gwarantujemy regularne konsultacje lekarskie przeprowadzane przez specjalistę. Szczegółowy plan dnia w naszym ośrodku znajdziesz tutaj. Terapeuci uzależnień pracujący w naszym ośrodku leczenia uzależnień alkoholowych i innych podchodzą do każdego pacjenta w indywidualny sposób. Odpowiednio dobieramy metody terapii odwykowej, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że każda osoba, borykająca się z nałogiem jest inna, ma inne potrzeby i inne preferencje. Rozpoczynając terapię wierzymy w to, że pobyt w ośrodku leczenia uzależnień alkoholowych i narkotycznych zakończy się sukcesem – odejściem od nałogu i oczyszczeniem duszy.

W ośrodku dla uzależnionych Arka prowadzimy terapie leczenia uzależnień między innymi od:
• alkoholu,
• narkotyków i dopalaczy,
• hazardu,
• komputera i internetu.

Na podstawie wstępnej diagnozy, wspólnie z pacjentem ustalamy szczegółowy plan terapii. W zależności od problematyki i złożoności uzależnienia, prowadzimy terapię trwającą 2, 3, 4 tygodnie i więcej, w zależności od zapotrzebowania. Pobyty 2-tygodniowe polecane są pacjentom, którzy przeszli już w przeszłości leczenie uzależnień w ośrodku, lub są w nawrocie. 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, zadzwoń. Zawalczmy wspólnie o lepsze jutro!