Leczenie prywatnie, czy w ramach ubezpieczenia z NFZ?

Leczenie uzależnień prywatnie czy w ramach ubezpieczenia z NFZ?

Leczenie prywatne kosztuje dość dużo. W Klinice Leczenia Uzależnień „Arka” 4-tygodniowy pobyt to koszt 5000zł. Leczenie w placówce publicznej (na NFZ) nie kosztuje nic. A jednak wiele osób wybiera leczenie prywatne? Dlaczego?

Czy policzyliście Państwo, ile tak naprawdę kosztuje Was wasz nałóg?

Jaka jest cena alkoholu, leków, narkotyków, mandatów drogowych, utrata pracy, cena innych leków na choroby towarzyszące, nieobecności w pracy lub koszt wizyt lekarskich, itd. – nie wspominając o zawiedzionym zaufaniu najbliższych?

Na leczenie prywatne decydują się zazwyczaj osoby, które wykazują silniejszą motywację do podjęcia walki z nałogiem. Małe (5-6 osobowe) grupy terapeutyczne pozwalają na solidne przygotowanie Pacjenta do życia w abstynencji. W grupach tych pracują osoby przynajmniej tak samo silnie zmotywowane do uwolnienia się z matni uzależnienia jak Wy. Komfortowe warunki lokalowe pozwalają na pracę nad sobą w ciszy i dyskrecji.

Po zakończeniu leczenia stacjonarnego również nie zostajecie Państwo sami.

Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) przy ograniczonym budżecie na leczenie nie finansuje leczenia wszystkich potrzebujących. Kolejka oczekujących – nierzadko to kilka tygodni, aktualne skierowanie, dowód ubezpieczenia itd. Kilka dni lub tygodni oczekiwania na miejsce w ośrodku publicznym, a do tego czasu, mamy pogrążać się w uzależnieniu?

Ośrodki publiczne to zróżnicowani pacjenci (również z nakazami sądowymi leczenia), zwykle gorsze warunki socjalne, mniejsza ilość godzin zajęć terapeutycznych, gorszy kontakt z terapeutą (mniej czasu na pracę indywidualną). Oczywiście leczenie w ośrodkach publicznych jest również skuteczne. Ale jak pokazują statystyki oparte na obserwacjach pacjentów ośrodki publiczne mają zdecydowanie mniejsza skuteczność niż ośrodki prywatne. Powodem obserwowanej różnicy może być dobór pacjentów.

Leczenie w ośrodku stacjonarnym – prywatnym, jak i publicznym to czas, który spędzacie poza pracą, poza domem, z daleka od rodziny, bliskich, partnerów. Czas, którego w dzisiejszych czasach prawie każdemu brakuje.

Wybór należy do Państwa. My ze swojej strony możemy zagwarantować, że czas spędzony w naszej Klinice nie będzie dla Was czasem straconym.

Do przyjęcia w naszej Klinice nie potrzebujecie Państwo skierowania, ani dowodu ubezpieczenia. Potrzebna jest przede wszystkim Wasza zgoda na leczenie.

Wystarczy telefon aby zarezerwować miejsce. Wystarczy telefon aby zacząć skuteczną walkę ze swoim nałogiem. Tą walkę możecie Państwo wygrać – my postaramy się Wam w tym pomóc.

Sprawdź naszą ofertę terapii!